باید پشت کنکور بمونم :

اما مطمئن نیستم امسال نتیجه متفاوتی می گیرم یا نه، می تونم به رشته ی دلخواهم برسم ؟؟ کلی سوال دارم و جوابی براش پیدا نمی کنم. اصلاً باید از چه تاریخی شروع کنم یا اینکه از کجای دروس کار رو شروع کنم ؟ آیا از رتبه های بالای ده هزار میشه به رشته های تاپ رسید؟

خب دوست کنکوری عزیزم، اگه تو هم از این سبک سوالات تو این برهه ی زمانی ذهنت رو درگیر کرده و داره مغزتو میخوره، این مقاله رو از دست نده که حیفه …..

اولاً باید بگم کسی که پشت کنکور موند به هیچ وجه نباید احساس سرخوردگی یا بدبختی کنه یا اینکه نباید احساس کنه از دوستانش که دانشگاه قبول شدن هوش کمتری داشته اصلاً و اصلاً این طور نیست. چون شما فقط تلاش کردنتون مشکل داشته حالا کاری که باید بکنین اینه که یه لیست از اشتباهاتی که برای کنکور 1400 انجام دادین تهیه کنید و برای هر کدوم راه حلی رو جلوی همون معضل بنویسین ؛ شایع ترین مشکلی که باعث عقب افتادن داوطلب هست بی برنامگی یا برنامه ی جامع و کامل نداشتنه که باعث میشه شما از یه شاخه به شاخه دیگه بپرید ( شبیه میمون) و یهو به خودتون میاین می بینین دی یا بهمن ماه شده و از اون چیزی که انتظار داشتین فاصله دارین و در طول این مدت هم فکر می کردین که دارید پیشرفت می کنین و یا اینکه با یه اندک تلاشی خودتون رو گول می زدین

حالا راه حل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه برنامه ی درست و جامع که همه ی مسایل و دروس داوطلب رو پوشش بده ، وقتی بدونی قراره تا چه ماهی تا کجا بخونی و راهی که باید طی کنی رو بلد باشی همه ترست می ریزه و انگیزه ات چند برابر !!!!!!

 

 

فکر کن یه کوهنورد بدون نقشه ی راه و بدون راهنما باشه علاوه بر اینکه احتمال به مقصد رسیدنش خیلی کمه حتی توی مسیر هم بارها و بارها آسیب می بینه و کلی زحمت و ترس و ناامیدی به خورد خودش میده .

برای برنامه نوشتن چه فاکتورهایی لازم میشه؟

اول اینکه باید کاملاً روی روحیه و توانایی های خودتون شناخت پیدا کنید یا مشاوری که این کار رو برای شما انجام میده باید با سطح شما، درصدها و روحیه ی شما آشنا باشه بعد از اینکه نقطه ضعف ها و قوت های شما مشخص شد باید یک تعادل روتین بین این موارد برقرار بشه. اگر همه ی وقت خود را صرف ضعف ها کنید به مرور نقطه قوت های شما کسور پیدا می کند و اگر برعکس باشد از نتیجه کنکور سال قبل جلوتر نمی رید. از اونجایی که معمولاً اشکال بچه ها دروس اختصاصی است در طول روز تعدد دروس اختصاصی بهتر است 2 برابر دروس عمومی باشد، مثلاً دو درس اختصاصی یک درس عمومی یا چهار تایم مطالعه برای اختصاصی و 2 تایم برای عمومی ها.

شاید مهم ترین اصل کار شما، برنامه ریزی کردن باشد پس اگر خودتون نمی تونید این کار رو انجام بدین ، به دست شخص مطمئن بسپارید که برنامه ی شخصی سازی شده به شما بدهد.

سایر سوالات شما در مقاله های بعدی جواب داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

درس هفتم فارسی دوازدهم
درس پنجم فارسی دوازدهم
اینجور وقت ها سراغ کتاب نرو!
فهرست