تخصص ما در امر مشاوره و تدریس به داوطلبان کنکوری100%
100%
بازخورد مثبت داوطلبانی که با ما همراه هستند92%
92%
کیفیت مطالب و تدریس های دکترمدرسه90%
90%
پشتیبانی مشاوران دکترمدرسه و میزان همراهی آنان100%
100%

چرا باید در طول زمان یکسال کنکور به مشاوره و مدرس اختصاصی نیاز دارید؟

همه ی شما برای یادگیری و افزایش سطح آگاهی به مدرسه آمده اید و در چنین محیطی معلمانی دلسوز کنار شما خواهند بود و مطالب جدیدی را به شما آموزش خواهند داد.

همه ی ماها در هر زمینه ای قطعا به دنبال بهترین مربیان و محکم ترین حامی ها هستیم به طوری که داشتن بهترین حامیان نقش پررنگی در ارتقا و رشد فردی و موفقیت ایفا می کند. یک حامی مطمئن و با تجربه قطعا از یک حامی به ظاهر مطمئن بیشتر به کمکتان خواهد آمد. در بحث آموزش همانطور که می دانید نمی توان نقش معلمان را در کسب موفقیت های علمی نادیده گرفت و اتفاقا از مهم ترین عوامل خواهد بود. پس باید به دنبال بهترین ها باشید تا بهترین شوید.

چه راه هایی برای افزایش کارآیی در کنکور وجود دارد؟

ما به آنچه جلو چشمان ما وجود دارند کمترین توجهی نخواهیم کرد چون یک یا دوبار یا سه بار یا حتی خیلی بیشتر آنها را دیده ایم و نیازی نیست دوباره آنها را ببینم، چون مسیر دیدن آنها قبلا چندین بار برای ما اتفاق افتاده است. آیا دیدن یک فعالیتی نیست که از مغز سرچشمه بگیرد؟  یا اگر هم بخواهیم برای بار چندم ببینیم مغز توجه آنچنانی نمی کند و ناخودآگاه از روی آن رد می شود بدون اینکه به جزییات توجه کند. چرا که مسیر قبلی ای را از قبل درون خودش ساخته است و نیازی نیست دوباره انرژی صرف کند و همان مسیر تکراری قبلی را تکرار کند و اصولا مغز امتناع می کند شاید برای این است که نمی خواهد چیزی را که می داند دوباره بداند، چیزی را که دارد دوباره نمی خواهد داشته باشد، من فلان چیز را دارم اما دوباره می خواهم داشتش باشم، آیا منطقی است؟ پس مغز دنبال اطلاعات جدید و تازه ی دیگر می گردد . نمونه اش وقتی سه بار زیست شناسی را می خوانید در طول زمانی که در حال خواندن برای بار چهارم هستید متوجه می شوید که صدای چکه چکه کردن شیرآب آشپزخانه می آید ، ای دانش آموز عزیز چکه چکه کردن مهم تره یا زیست شناسی ؟ بله، انگار زیست شناسی مهم تر است اما چکه چکه کردن را می شنوم. مغز راه خودش را پیدا کرده است و دوست ندارد تکرار کند. دنبال اطلاعات جدیدی مانند چکه چکه کردن می رود و بار چهارم زیست شناسی هم اینگونه تمام شد و بریم سراغ دفعه ی پنجم.

مغز در برابر تکرار مقاومت می کند و خود را در حالت خاموشی نگه می دارد که ورودی اطلاعات به درون خودش را به حداقل می رساند. چگونه جرات می کنید با مغز خاموش بخواهید درس  بخوانید و تازه، درصد شما از درصد قبلی تان هم بالاتر برود؟

من چندین بار کتاب زیست شناسی را خوانده ام و هر بار هم به همان صورت قبل، با توجه به توضیحات بالا و تفکر خودتان آیا بیش از سه چهار بار خواندن به یک روش، راه اشتباهی نیست؟

می خواهم این را بگویم که باید نحوه مطالعه خودتان را هر چه سریعتر عوض کنید. باید راه جدیدی برای وارد کردن اطلاعات به مغز خودتان بسازید و باید این کار را بکنید در غیر این صورت هیچ گونه اتفاقی نمیفتد. راه جدید که نه و می توانید چندین راه جدید را قدم بگذارید.

آیا همه ی شما دوست ندارید که به جای اینکه زیست شناسی را برای بار چهارم بخوانید، من تک تک صفحاتش را از شما سوال بپرسم؟ قطعا دوست دارید و از آن استقبال خواهید کرد . پس یکی از راه ها شد این. پس حتما راه های بهتر و حتی ساده تری هم وجود خواهد داشت و واجب است که حتی الامکان حداقل از یکی از راه های موجود استفاده کنید و بعد از مدتی نتایج شما، شما را شگفت زده خواهند کرد و هیچ کس نمی تواند مانع موفقیت شما شود جز خود شما.

در زیر من تعدادی راه به شما پیشنهاد می دهم:

 • پرسش و پاسخ در جمع های دوستانه
 • پرسش و پاسخ در کلاس از معلم
 • خواندن جزوه های دوستان
 • نگاه کردن به کتاب های دوستان
 • کتاب های کمک درسی محتوی پرسش های چهار گزینه ای
 • کتاب های کمک درسی محتوی پرسش های تشریحی
 • جزوه های موسسات آموزشی
 • آزمون های استاندارد
 • فایل های صوتی و ویدئویی
 • فلش کارت ها و خلاصه ها
 • همایش ها و سمینارها
 • و شاید راه های دیگری هم وجود داشته باشد که خودتان می دانید.

تمام این 11 راه (11 ابزار ، 11 فوتبالیست ) نقش تسهیل کننده را دارند و مهم ترین نقش را خود شما و مجموعه ی شما که نحوه ی تصمیم گیری و هوشمندی و تلاش شماست، بستگی دارد. بیایید مانند یک مربی فوتبال از این 11 بازیکن بهترین نتیجه را بگیریم و قهرمان لیگ کنکور خودمان بشویم

چرا دانشجوی داروسازی یا فارغ التحصیل این رشته می توانند به شما کمک کنند؟

یک داروساز باید شیمی دانی قوی، زیست شناسی متبحر، سم شناس و آسیب شناس، گیاه شناسی متخصص، مواد شناس و بیوتکنولوژیست (ژن و ژنتیک) باشد. برای هر دارویی که در بازار هست ما می دانیم چه بیماری ای را قرار است درمان کند و باید سیر تا پیاز یک بیماری برای ما روشن شده باشد همانطور که یک مکانیک با علم به دانستن تمام قطعات و عملکرد خودرو دست به تعمیر می زند. بیماری های ویروسی، باکتریایی، قارچی، سرطان، بیماری های ژنتیکی، انواع اختلالات و بیماری ها کاملا برای ما روشن است. مثلا یک میکروب چطور باعث بیماری می شود و باید اول خود میکروب شناخته و تفسیر شود یا همین طور سرطان.

همه ی شما می دانید شیمی ( بیوشمی{شیمی چرخه ها و آنزیم ها و شیمی مرتبط با بدن}، شیمی آلی{کربن و دار دسته اش}، شیمی معدنی{اسید ها و باز های معدنی و تمام مواد معدنی و ترکیبات}، شیمی تجزیه{واکنش های شیمی و تجزیه و ساخت ترکیب ها}) جز لاینفک رشته داروسازی است یک داروساز باید تمام شیمی را بلد باشد که شیمی دبیرستان جز خیلی خیلی ناچیز این مجموعه ی بزرگ است و بهترین داروساز می تواند بهترین شیمی دان باشد .

در ساخت اشکال دارویی همیشه از علم مواد، فیزیک و ریاضی استفاده خواهیم کرد تا بهترین و موثرترین شکل دارو را طراحی کنیم و به بازار ارائه دهیم و درس هایی مانند فیزیک نور، فیزیکال فارماسی، ریاضی در رشته ی ما گنجانده شده است. مهم ترین داروها برای بار اول از انواع گیاهان، جلبک ها استخراج می شوند و شناسایی، استخراج و تخلیص هر ماده ی جدیدی مستلزم آگاهی از ساختمان گیاه و انواع آنها خواهد بود.

فیزیولوژی بدن، آناتومی بدن، بافت شناسی از پایه ترین مباحث برای یک داروساز خواهد بود و باید مطالب را به خوبی آموخته باشد که دارو کجا برود کجا نرود بافت هدفش کجا باشد از کجا دفع شود جذب شود چگونه جذب می شود پس برای تعیین سرنوشت یک دارو باید بدن و تمامی قسمت های آن برای ما شناخته شده باشد. اغراق نمی شود اما تخصصی ترین مبحث های دبیرستان را ما با جزییات دقیق تر و گسترده تر در دوره ی 6 ساله دانشگاه مطالعه خواهیم کرد و در تمام بحث های بالا متخصص می شویم. پس نگران نباشید که آموزش خودتان را به دست چه کسی می سپارید .

خانم معصومه ظفری از حیطه ی تخصص خودشان و باتوجه به اینکه دانش آموزی موفق در کنکور بوده است خیالتان را بابت دروس اختصاصی راحت خواهد کرد و نگران دروس عمومی هم نباشید چرا که از مهم ترین تجربیات و آموزش های رتبه ی 700 کنکور سراسری انسانی ( برادر کوچک ترم ) استفاده خواهیم کرد و شما، دانش آموزان عزیزم صفر تا صد دروس عمومی را می آموزید که در هر درس با بهترین آموزش ها بهترین شیوه ی تست زدن را هم خواهیم گفت.

امیدوارم جواب اعتماد شما داده شود و هر کدام شما متناسب با توانایی و تلاشتان نتیجه بگیرید.

برای دسترسی به مطالب و نوشته های آموزشی دکتر مدرسه کلیک کنید.

فهرست